Zajawka_jaki_smartfon-Poradnik-Maj-2017

Jaki Smartfon wybrać? – Maj 2017

Cześć!

Jeżeli szukasz smartfonu to ten wpis jest dla Ciebie.

Zgodnie z ideą sugestowo serwis nie jest skierowany do techno maniaków. Ma po prostu ułatwić wybór bez wnikania w szczegóły, o nich chętnie porozmawiam w komentarzach. Dla dodatkowego uproszczenia loga sklepów kierują wprost na najlepsze znalezione oferty 🙂

Koniec wstępu czas wprost przejść do tego co poleca Sugestowo.pl !


Smartfon do 500 zł – Tp-Link Neffos C5

Czyli po prostu smartfon do normalnego użytkowania. Cena jest bardzo niska ze względu na firmę, która dopiero zaczyna produkować smartfony i oprócz jakości musi zachęcić właśnie dobrą ceną. Smartfon prezentuje się dobrze i w codziennym użytkowaniu jest po prostu OK. Koszt: 499 zł (w zestawie karta MicroSD 16 GB)

Wybierz ten model jeśli szukasz najtańszego smartfona, który nie będzie (zbytnio) irytował powolnym działaniem.

tp-link-neffos-c5-sugestowo

allegro-logo-sugestowo


 

Smartfon do 600 zł – Xiaomi Redmi 4a

Mimo, iz Neffos C5 jest rekomendowany, to warto dopłacic ok. 100 zł do modelu Xiaomi Redmi 4a (599,99 zł). Model ten prezentuje się bardzo dobrze, poza jednym szczegółem – kolorem ;). Jak obejść ten problem pisałem we wpisie na temat tego telefonu.

Wybierz ten model jeśli potrzebujesz taniego i dobrego telefonu.

xiaomi-redmi-4a-smartfon-do-600-sugestowo

mediaexpert-sugestowo


 

Smartfon do 700 zł – Tp-Link Neffos X1

Kolejna propozycja Tp-Link, posiada na prawdę szybki procesor, wszystkie inne podzespoły również na poziomie wyższym niż jego półka cenowa. Właśnie dlatego jest rekomendowany jako propozycja do 700 zł, a dokładnie kosztuje 699 zł. Uwaga – ten model ma drobny problem z aplikacją messenger, jeśli jesteś od niej uzależniony/a to wybierz model o 1 tańszy lub droższy.

Wybierz ten model jeśli szukasz najtańszego modelu ze średniej półki.

Tp-Link-Neffos-X1

x-kom-logo-sugestowo


 

Smartfon do 1000 zł – Samsung Galaxy J7 2016 / Huawei P9 Lite

W tej kategorii na prawdę trudno znaleźć rodzynka, który wybija się czymś niezwykłym. Tak na prawdę parametry są porównywalne do Neffosa X1, jednak Galaxy J7 (979 zł) czy P9 Lite (949 zł) są produkowane przez znacznie bardziej znane marki w świecie smartfonów.

Wybierz jeden z tych modeli, jeśli nie przekonuje Cię firma Tp-Link, lub jesteś absolutnie uzależniony/a od messengera, w innym wypadku wybierz Neffosa X1 lub Xiaomi Redmi Note 3.

Z tych dwóch osobiście wybrałbym Galaxy J7 – dlatego, że ma on bardzo duży ekran (5,5″). Huawei jest mniejszym telefonem – ma ekran 5,2″.

Samsung_Galaxy_J7allegro-logo-sugestowo Huawei_P9_Lite

 

electro-logo-sugestowo

Drobna uwaga – obydwu telefonom brakuje żyroskopu. Oznacza to, że nie pobawisz się żadnym z nich w Virutal Reality. Oczywiście jest to tylko dodatek, którego użyjesz zapewne raz, dlatego nie skreślam tych modeli.

 


 

Smartfon do 1300 zł – Xiaomi Redmi Note 3

Świetny telefon. Po prostu. Na 90% nie potrzebujesz lepszego! Kosztuje 1249 zł.

Wybierz ten telefon jeśli chcesz świetny model i możesz za to dopłacić.

Xiaomi_Redmi_Note_3

electro-logo-sugestowo


 

Telefon do 2000 zł – One Plus 3T / poczekaj kilka miesięcy

Telefon nazywany „flagship killerem”, czyli po polsku – „tani” smartfon, który chce równać do najlepszych. Wychodzi to świetnie! Mimo to Sugestowo rekomenduje poczekać kilka miesięcy na wyjście nowych modeli takich jak Xiaomi Mi6 czy OnePlus 5. Prawdopodobnie będą jeszcze lepsza a cena zmieni się nieznacznie.

Wybierz ten model, jeśli nie możesz czekać i szukasz komórki praktycznie tak dobrej jak Galaxy S7 za połowę ceny.

najlepszy-smartfon-oneplus-3t-sugestowo

oneplus-logo

OnePlus 3T dostępny jest jedynie w bezpośredniej dystrybucji, tj. z Chin. Jest to zakup z oficjalnego sklepu producenta. Jeśli nie chcesz kupować w ten sposób w cenie 1749 zł otrzymasz Xiaomi Mi5, który jest (prawie) tak samo dobry 🙂 . Więcej na temat porównania tych dwóch modeli znajdziesz w artykule na temat najlepszych dual-simów.


Smartfon do 2500 zł – iPhone 6s 32 GB

Sugestowo docenia prostotę użytkowania iPhona i fakt, że te telefony po prostu świetnie działają. Jednocześnie jest on bezpieczniejszy niż większość Androidów (dłuższy okres aktualizacji). Tylko czy warto aż tyle płacić? Jeśli zależy Ci na cechach iPhona to tak – warto wydać 2549 zł. Sugestowo (osobiście) pozostałoby przy Androidzie z półki 2000 zł.

Wybierz ten model jeśli nie boisz się zakochać w iPhonach i nie przeszkadza Ci to, że każdy kolejny będzie kosztował mnóstwo pieniędzy.

apple-iphone-6s-32gb-sugestowo

x-kom-logo-sugestowo


Telefon z Chin / Telefon od operatora

W niniejszym wpisie nie zostały uwzględnione możliwości zakupu z Chin, czy też zakupy telefonu u operatora. Obydwa rozwiązania mogą być rozsądne w szczególnych przypadkach. Sugestowo jest jednak serwisem skierowanym do użytkownika/czki, który/a nie ma czasu zastanawiać się nad wyborem przez miesiąc – chce po prostu wybrać sprzęt i go używać 🙂

Mam nadzieję, że niniejszy wpis pomógł Ci dokonać wyboru. Jeśli się spodobał, czy też właśnie nie zgadzasz się z wybranymi modelami zapraszam do pisania komentarzy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.