Dual-Sim-Dwie-karty-Sim

Jaki (najlepszy) smartphone Dual Sim?

Nie chcesz nosić dwóch osobnych telefonów prywatnego i służbowego? Rozwiązaniem jest dual sim, do którego wkładasz 2 karty SIM.

Telefony Dual SIM można podzielić na tryb pracy:

  • Pasywny
  • Aktywny

 

Pasywny polega na tym, iż podczas rozmowy z jednego z numerów drugi jest wyłączony (nie ma dostępu do sieci). Dlatego osoba która akurat wtedy zadzwoni na drugi numer otrzyma informację, iż dzwoniący jest poza zasięgiem, czy też że ma wyłączony telefon. Tak naprawdę nie jest to duża wada, chyba, że potrzebujesz rozmawiać poprzez 2 numery w tym samym momencie ;).

 

Oferta na telefony z dwoma kartami SIM nie jest zbyt szeroka. Ważnym producentem, który nie oferuje takiej opcji jest … Apple. Na pewno znalazłoby się mnóstwo fanów jabłuszka na wysokich stanowiskach, którzy woleliby pozbyć się swojego drugiego telefonu służbowego z tym okropnym Androidem. Natomiast takiej opcji (niestety) nie ma. Dlatego z nowoczesnych smartfonów zostaje do wyboru system Android lub Windows. Osobiście miałem styczność z tym drugim ok. 1 tygodnia. Nie była to najnowsza wersja systemu jednak zostałem zrażony do okienek. Smutne, iż Microsoft nie potrafi wykorzystać swojej dominującej pozycji na rynku laptopów/PC do stworzenia smartfonu który byłby tak dobrym przedłużeniem komputera, że znalazłby mnóstwo użytkowników. W związku z tym najlepszym wyborem jest system Android.

Zakładając, iż telefon powinien mieć szybki internet LTE, dobry aparat, spory wyświetlacz (czytanie maili 😉 ), nie irytować wolną pracą. Ponadto warto aby producent zapewniał aktualizacje bezpieczeństwa dla telefonu jak najdłużej. Przy takich wymaganiach pozostaje wybór modeli z najwyższej półki tj.

  • One Plus 3
  • Xiaomi Mi5

 

Cecha/Model One Plus 3 Xiaomi Mi5
Szybkość 4,5 / 5 4,5 / 5
Przekątna ekranu 5,5″ (bardzo duży) 5,15″ (duży)
System operacyjny 5 / 5 4,5 / 5
Cena 1 799 PLN 1 799 PLN
Dostępność Strona producenta Polska
(obecnie oficjlany dystrybutor to X-kom)
Gwarancja Wysyłka do producenta Polska
Wygląd OnePlus-3 xiaomi-mi-5

 

Reasumując krótkie porównanie OnePlus 3, Xiaomi Mi5 wybór tak naprawdę zależy od tego co szukasz. Osobiście szukając najlepszego telefonu Dual-Sim wybrałbym OnePlus 3 ze względu na to, że ma bardzo duży wyświetlacz i bardzo szybki procesor. Jeśli jednak preferujesz sprzęt z Polską gwarancją, którego wolniejszego działania nie zauważysz to najlepszym wyborem bedzie Xiaomi Mi5.

 

Zakup telefonu DualSim

Niestety oferta operatorów działających na polskim rynku jest bardzo uboga jeśli chodzi o telefony dual sim. Oczywiście można coś u nich znaleźć ale żaden telefon nie będzie się umywał stosunkiem ceny/jakości do modeli Xiaomi Mi5 i OnePlus 3.

 

Polecam zakup w jednym ze sklepów:

  • Oficjalna strona OnePlus 3
  • Allegro – na tą chwilę jest kilka oficjalnych dystrybucji (Allegro, X-kom).

Obydwa telefony można kupić w innych miejscach – np. OnePlus 3 w polskim sklepie czy Xiaomi Mi5 w innym, jednak nie są to oficjalne kanały i będzie trudniej w przypadku np. zgłoszenia gwarancyjnego.

 

Czy telefon musi kosztować blisko 2000 zł?

Rzeczywiście w niniejszym wpisie przedstawione są 2 telefony, które kosztują dużo – blisko 2000 zł za … telefon?! Jednak są to najlepsze modele dorównujące technicznie modelom kosztującym ponad 2500 zł, różniącym się głównie marką ;).

Czy wydawanie ok. 2000 zł na telefon ma sens? Tak! … O ile potrzebujesz najlepszego sprzętu.

 

Testowy PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.