Jaki kabel HDMI do telewizora?

Wybierz 3m kabel HDMI 2.0 firmy Maclean

HDMI

Dostępny na allegro w cenie 22,40 zł:

allegro-logo-sugestowo

Są też inne długości (5m za 29 zł i 1,8m za 19 zł).


Czy warto dopłacać do kabla HDMI?

Nie! W tym artykule https://hdtvpolska.com/wplyw-kabla-hdmi-na-jakosc-obrazu-jednoznaczne-wyjasnienie/ obalono mity nt. drogich kabli HDMI. Nie ma sensu wielokrotnie przepłacać, skoro jakość jest dokładnie taka sama 🙂

Czym kierować się przy wyborze przewodu HDMI?

  • wersja
  • długość
  • cena
  • renoma brandu/sklepu

Wersja

Jest kilka wersji HDMI. Najpopularniejsza to 1.4, jeśli nie posiadasz telewizora 4k to taki przewód jest wystarczający. W tym wpisie polecam jednak przewód 2.0. Znalazłem model, który jest w bardzo dobrej cenie a jednocześnie będzie działał prawidłowo przesyłając obraz w 4k.

Długość

Jest to kwestia bardzo indywidualna – zależy jaka jest odległość pomiędzy podłączanymi urządzeniami. Nie polecam kupować przewodów dłuższych niż 5m. A dokładniej jeśli kupujesz dłuższy niż 5m sprawdź dokładnie czy nie będzie problemów z odbiorem.

Długi przewód HDMI jest jednym z polecanych sposób na to jak zrobić ze zwykłego telewizora Smart TV. Oczywiście kabel nie sprawia, że telewizor będzie smart, ale laptop z którym podłączy się telewizor ma nawet więcej funkcji niż najlepszy Smart TV 😉

Cena

Słowo klucz. Sprzedawcy w renomowanych sklepach mogą Ci polecić kabel HDMI za 100 zł. Osobiście nie polecam takiego rozwiązania. Nie będzie różnicy w jakości obrazu i dźwięku względem polecanego w tym wpisie a zapłacisz kilka razy więcej.

Renoma brandu/sklepu

Jest to pewien dylemat – na allegro jest mnóstwo kabli HDMI przewodów bez żadnego producenta i od nieznanego sprzedawcy. Nie polecam takiego zakupu – warto wiedzieć od kogo się kupuje. Z drugiej strony w renomowanych sklepach z elektroniką najtańszy HDMI 2.0 kosztuje 60 zł. Polecam zakup na allegro od sprawdzonego sprzedawcy – jest to sklep allegro firmy Maclean Tv Systems.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.