Jak sprawdzić dane finansowe firmy - BizRaport.pl

Raport finansowy firmy lub innej organizacji

Przyszło Ci do głowy, aby sprawdzić dane nt. jakiejś firmy? Tylko gdzie znaleźć raport nt. przychodów, kosztów itd?

Okazuje się to dużo prostsze niż się wydaje, wystarczy wejść na bizraport.pl i wpisać nazwę / krs wybranej spółki a po chwili zobaczysz jej sprawozdania finansowe w wizualnej formie. Przykładowo pierwszy raport pokazuje przychody i wydatki i przedstawia się następująco:

Raport Nałęczów zdrój

Strona jest obecnie w fazie rozwoju dlatego nowe funkcjonalności będą dochodziły. Jednocześnie dzięki temu, że są to początki aktywności całość jest zupełnie bezpłatna. Swoją drogą to niesamowite, że można dowiedzieć się aż tyle nt. wybranego przedsiębiorstwa.

 

Przegląd raportowy branż

W sekcji branże wypisane są wszystkie kody PKD. Każdy z nich odnosi do raportu grupującego spółki z danych PKD głównym. Dzięki temu możesz porównać wybraną firmę do tego jak radzi sobie na tle rynku, tj. zadanej branży. Swoją drogą właśnie tym jest raport „wyników na tle rynku” w przypadku raportu dla pojedynczego KRS.

Raport pajenczynkowy porównujący do spółek z branży

Dzięki danym dla całej branży możliwe jest wskazanie udziałów w rynku! To jest przychodu danego przedsiębiorstwa podzielonego przez przychody całego PKD

 

Informacje o raportach

Dane przedstawione na wykresach pokazują ogólną sytuację firmy – np. przychody, koszty, zyski. Dla ułatwienia dodane są również wskaźniki takie jak rentowności, czy marżowość. Pokazany jest również podatek dochodowy. Dzięki temu już szybki rzut oka na spółkę daje ogólne informacje nt. jej kondycji finansowej.

 

Raporty historyczne

Dane finansowe dostępne są zazwyczaj za kilka ostatnich lat. Dzięki temu pokazana jest również sytuacja historyczna firmy. Czy przychody rosną, czy maleją, a jak zachowują się koszty, czy marżowość?

 

Wyszukiwarka firm

Poza własnoręcznym wyszukiwaniem firm po nazwie możliwe jest przefiltrowanie ich bazując na raportach finansowych. W sekcji organizacji możesz wyszukać spółkę bazując na ~20 wskaźnikach ! Cały filtr wygląda obecnie następująco:

 

elementy do filtrowania firm

 

 

Reasumując strona BizRaport jest bardzo ciekawą odsłoną danych finansowych firm w Polsce. Wszystkie raporty, wyszukiwania itd. są obecnie bezpłatne, nic tylko korzystać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *