Budowa drona krok po kroku czyli nauka przez internet - Sugestowo

Nauka przez internet – Udemy, czyli jak zbudowałem drona

Cześć, nie wiesz jak uczyć się przez internet?

O tym właśnie w tym wpisie!

A dokładniej o serwisie Udemy. Jest to portal z dostępem do bazy kursów z najróżniejszych kategorii takich jak:

 • Biznes
 • Marketing
 • Grafika komputerowa
 • Programowanie
 • Budowanie (np. drona)
 • Muzyka (np. nauka gry na gitarze)
 • Gotowanie
 • Excel
 • Wiele wiele innych ?

Zasada działania portalu jest bardzo prosta. Wchodzisz na portal, wyszukujesz interesujący Cię kurs, kupujesz a następnie przechodzisz przez poszczególne lekcje video. Zazwyczaj szkolenia kosztują kilka do kilkudziesięciu złotych.

Udemy czyli szkolenia kursy nauka online - Polecane przez Sugestowo

Skąd biorą się szkolenia, które znajdują się na platformie? Od innych użytkowników! Wystarczy, że się na czymś znasz, nagrasz na ten temat lekcje i opublikujesz w serwisie Udemy. Jednocześnie będziesz na tym zarabiać. Oczywiście w związku z takim systemem istnieje możliwość, że znajdzie się tam kurs nie będący na wysokim poziomie. Dlatego też przeglądając kursy nie kieruj się jedynie ceną lecz również:

 • ilością zawartości jaką dany kurs przedstawia
 • ilością osób, które już go odbyły
 • oceną kursu – z małym zastrzeżeniem tj. Lepsza ocena 4.7 od 5000 osób, niż 5.0 od dwóch 😉

Obniżenie ceny kursu internetowego

Portal Udemy udostępnia kody promocyjne obniżające cenę kursu np. o 91%. Ostatnio zakupiłem szkolenie z lekcjami gry na gitarze od podstaw. Standardowo kosztuje 600 zł, a zapłaciłem 53 zł. W jaki sposób obniżyłem koszt zakupu? Po prostu wyszukałem „udemy coupon code” w Google wszedłem na stronę i znalazłem kupon promocyjny.

Samo Udemy bardzo często robi promocję dla nowych użytkowników. Jeśli więc jeszcze nigdy nie korzystałeś z tego serwisu Twój pierwszy kurs prawdopodobnie będzie kosztował nie więcej niż 35 zł.

Aplikacja Udemy

Podobnie jak w przypadku Google Calendar, tak i tu Udemy można używać równie dobrze poprzez komputer stacjonarny jak i smartfona. Aplikację na swój telefon pobierzesz z poniższych linków, zależnie czy używasz Androida czy smartfona z logo jabłka

Pobierz z Google PlayPobierz z App Store

Jakie kursy do pracy?

Kilka lat temu usłyszałem od praktyczki biznesu bardzo ważne zdanie:

 

Aby dostać pracę biurową trzeba umieć Excela i angielski.

 

Myślę, że jest to wciąż aktualne.

Język angielski – kurs

Do-you-Speak-English-jak-nauczyć-się-angielskiego

Większość kursów w serwisie Udemy jest w języku angielskim. Jeśli nie znasz tego języka na tyle, aby zrozumieć filmy instruktażowe (większość jest z napisami, to dużo ułatwia!), to masz kilka wyjść:

 • ograniczyć się do kursów w języku polskim
 • nauczyć się angielskiego
 • siąść i płakać, że przecież nic dla mnie nie ma i jest już za późno na cokolwiek

Z powyższej listy odradzam pkt. 3

Jeśli konkretna rzecz, której chcesz się nauczyć jest w języku polskim to super. Ucz się 🙂 Jeśli jednak występuje tylko w języku angielskim polecam zacząć od nauki języka. Przyda Ci się nie tylko do nauki kursów, ale też na wyjazdach zagranicznych czy w poszukiwaniu pracy. O tym jak efektywnie uczyć się języka angielskiego pisałem w jednym z poprzednich wpisów. Efektywnie podkreśliłem nie bez przyczyny – nie chodzi mi o to, abyś czuł/a się dobrze „O dziś uczyłem się 1h angielskiego”, tylko aby coś z tego wynikało. Ostatecznie liczy się efekt czyli nauczenie się języka w stopniu pozwalającym na swobodną konwersację. A nie lepsze samopoczucie „uczę się od pół roku 2h dziennie” gdy nie widać efektów nauki. Najprostszym sposobem aby wpaść w nieefektywną naukę jest moim zdaniem zapamiętywanie zupełnie nie potrzebnych słówek. I tak nigdy nie użyjesz większości z nich gdy akurat będziesz rozmawiał.

Świetny i darmowy kurs Excela

Najlepszy a bezpłatny kurs Excela online polecany przez Sugestowo

Odnośnie excela możesz kupić szkolenie na udemy – jest wiele świetnych kursów. Jenak w tym wypadku nie ma takiej potrzebny – polecam darmowy kurs Excel: http://excelszkolenie.pl/

Jest świetny ! ?

Podzielony jest na 4 sekcje tj.

 • Podstawy Excel
 • Excel 2013 / 2010 dla Zaawansowanych
 • Excel dla Ekspertów
 • Visual Basic for Applications (VBA) w Excelu

Nie masz excela? To nie problem – kupisz go wraz z pakietem office za 29 zł na allegro

Jeśli potrzebujesz dodatkowych materiałów napisz do mnie na facebooku lub mailowo, na pewno znajdę coś dodatkowego 😉

Kursy online a praktyczne ich zastosowanie

Uważam, że z kursami nie można przesadzać. Tj. jeśli robisz to jako hobby to pewnie, jest to super sprawa ?. Natomiast jeśli chcesz się w czymś podszkolić, aby zdobyć nową pracę to możliwie jak najszybciej naucz się podstaw i idź do nowej pracy. Tylko tam stosując wiedzę w praktyce będziesz w stanie naprawdę się rozwinąć.
Analogicznie, jeśli robisz np. kurs budowy stron www, to od razu zacznij ją budować. Tak, aby nie była to tylko teoretyczna umiejętność ?

Nauka przez internet

Pamiętam jak ok. 15 lat temu mój śp. dziadek zapytał mnie „ale o co chodzi w tych komputerach” pokazałem mu Worda, gdzie można poprawić pisany tekst i wydrukować kolejny raz już bez błędu. Myślę, że było to coś ciekawego – na maszynie do pisania, których używało się za jego czasów, nie było takiej możliwości.

Zapytał mnie „a jak się uczyć przez komputer, tak dużo się o tym mówi?”

Wtedy nie znałem odpowiedzi na to pytanie.

Dziś odpowiedzią jest właśnie ten artykuł ?

Konkurencja Udemy

Obecnie jest już wiele innych serwisów z kursami online. Przykładowo:

Kurs zbudowania drona krok po kroku

Przejdźmy do historii z dronem.

Kilka miesięcy temu trafiłem na kurs online „Zbuduj drona” za 39 zł właśnie w serwisie Udemy. Drony ciekawią mnie od dawna, choć nigdy nie miałem z nimi styczności. Postanowiłem, że to dobry pomysł na start zbudować jakiegoś samodzielnie, tak aby zrozumieć z czego się składają i „jak to działa” od podstaw.

No i zbudowałem 😀

W pierwszej lekcji kursu przedstawiona jest lista elementów, które należy kupić. Polecam zakup na allegro lub aliexpress. Wadą aliexpress jest czas oczekiwania na przesyłkę, ale można kupić wszystkie elementy trochę taniej.

Kolejne lekcje pokazują krok po kroku jak te wszystkie elementy ze sobą połączyć, jak przylutować sporo kabelków itd.

Poniżej video z pierwszego podniesienia się drona znad „ziemi” (materaca) – testowałem czy to w ogóle podleci do góry, tak podleci !

Czekam na Twój komentarz – co myślisz o nauce online? A może korzystałeś już z takich kursów. Pochwal się w komentarzu czego nauczyłeś się ostatnio 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *