Tanie i wygodne golenie dla mężczyzn

Wygodne i tanie golenie – TYLKO dla mężczyzn

Szukasz wygodnego a jednocześnie taniego sposobu na golenie? W tym wpisie o właśnie takim podejściu!

 

Na początku zacznijmy od kosztów – golarka o której zaraz napiszę wystarczy na ok. 2 lata. Mach 3 + 24 ostrza kosztuje ok. 220 zł (sklep allegro). Jest to dość dużo pieniędzy, szczególnie, że można je zaoszczędzić ;). Poza tym, czy chce Ci się za każdym razem nakładać piankę, golić, myć twarz etc.? No właśnie…

 

Jaką golarkę wybrać?

Rozwiązaniem jest maszynka do włosów, którą z powodzeniem można używać jako golarka do brody. Polecany model to Philips QC5115/15 kosztuje 65 zł z przesyłką 🙂

 

Z powodzeniem nadaje się do golenia:

  • włosów – o ile standardowy wygląd np. 0,5 mm / 3mm / 5mm itd. na całej głowie jest dla Ciebie ok
  • zarostu
  • torsu
  • pach

 

Osobiście używam tej golarki do golenia zarostu od kilku lat. Natomiast wszystko powyższe również ogoliłem dla testu.

Sugestowo nie rekomenduje używać tej golarki do włosów – wygląd na całej głowie np. 5mm mało komu pasuje.

 

Czy taka maszynka się nadaje do golenia twarzy?

Przed tym wpisem zastanawiałem się, czy są jakieś oficjalne przeciwwskazania do golenia twarzy golarką do włosów. Zapytałem o to firmę Philips i na prawdę szybko dostałem odpowiedź:

„[…]W odpowiedzi na Pana wiadomość uprzejmie informujemy, że nie zalecamy stosowania maszynki do włosów do golenia zarostu.
Włosy na brodzie mają inną strukturę, co może spowodować szybsze stępienie się ostrzy.[…]”

 

Skoro tak, to nie widzę przeciwwskazań – jeśli ostrza się stępią to kupię nową, a egzemplarz wystarcza mi na ok. 2 lata.

 

Golarka – gdzie ją kupić i jak wygląda

Rekomendowany model w cenie 65 zł znajdziesz na allegro z dostawą!

allegro-logo-sugestowo

Golarka prezentuje się następująco:

Philips QC5115 15 - Golarka - Maszynka do włosów

 

Czemu akurat ten model

Rekomendowany model jest bardzo podstawowy. Mimo to posiada bardzo ważne zalety:

  • Ostrza nie wymagają smarowania, kto by się tym zajmował… i same się ostrzą
  • Jest to golarka sieciowa, czyli musi być na stałe podłączona do prądu aby golić. To duża zaleta wg. Sugestowo – część golarek akumulatorowych nie może golić na kablu, a wyładują się akurat wtedy gdy jesteś w połowie, a musisz szybko wyjść 😉

 

Czy ten model golarki ma jakieś wady?

Niestety trudno o golarkę bez wad za taką cenę.

Jak spadnie z większej wysokości to pęknie plastik w środku i do golenia będzie trzeba przytrzymywać jeden zaczep, choć wszystko wciąż będzie działać. Prawdopodobnie tego nie unikniesz, ale cóż i tak potrzeba wydać te 65 zł / 2 lata.

Poza tym golarka nie jest wodoodporna.

 

Zalety golenia na 0,5 mm

Ponadto takie golenie sprawia, że nie jest się ogolonym na „0” tylko ok. 0,5mm. Powoduje to, że włoski wciąż zostają, a tym samym broda się zagęszcza. Chodzi o to, że każdy włos rośnie z inną prędkością nie ścinając ich do końca tylko za każdym razem skracając do ok. 0,5mm niejako czeka się aż wyrosną pozostałe i zarost się zagęszcza. Trochę jak z trawą, którą się przycina do danej wysokości.

Natomiast zaleta ta jest pół żartem pół serio – nie mam dowodów na powyższą teorię, mimo to na tyle mi się podoba, że postanowiłem się nią podzielić.

 

Zakończenie

Jeśli doczytałaś/eś aż tu to bardzo dziękuję! Napisz komentarz – jestem bardzo ciekawy Twojej opinii na ten temat. Szczególnie, że wahałem się czy publikować ten artykuł – takie podejście może się wydać „Januszowe” – tj. zaoszczędzenie 150 zł / 2 lata na golarce … to nie jest aż tak porażająca kwota. Wiem. Osobiście używam tego sposobu ze względu na wygodę, oszczędność jest tylko dodatkową zaletą.

Sugestowo ma być racjonalnym serwisem. Jeśli na coś warto wydać więcej to o tym napiszę. Jeśli nie to po co wydawać pieniądze, skoro mogą się przydać na coś innego np. dobry smartfon 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *