Jak_zaoszczedzic_230_zl_kupujac_laptopa

Jak zaoszczędzić 230 zł przy zakupie komputera/laptopa? – Instalacja Windows 10 Krok po kroku

Chciałbyś kupić laptopa taniej o ok. 230 zł*? A może potrzebujesz zreinstalować swój komputer kompletnie od 0? Dobrze trafiłeś – poniżej linki do wpisów pt. instalacja windows 10 – zostanie pokazany cały proces bardzo dokładnie.

 

Instalacja Windows 10 w trzech krokach:

 

#1 Stworzenie pendriva instalacyjnego

W tej części na temat stworzenie pendriva instalacyjnego z Windows 10.

 

#2 Instalacja Windowsa

Wykorzystując pendriva z części pierwszej dokonasz tzw. czystej instalacji Windowsa.

 

#3 Instalacja podstawowych programów

Ostatnia z części pokaże jak zainstalować kilka podstawowych programów i wyłączyć niepotrzebne Ci opcje w systemie operacyjnym.

 

Czy instalacja Windows jest trudna?

Nie! Wystarczy, że masz licencję (kupisz ją na allegro za ok. 70 zł) i posiadasz pendrive min. 8 GB. Taki pendrive będzie kosztował ok. 20 zł zgodnie z wpisem nt. prezentów.

 

Zalety i wady takiego rozwiązania

+ oszczędność pieniędzy

+ szybsze działanie komputera (brak niepotrzebnego oprogramowania producenta komputera)

+ dodatkowa nauka

– czas potrzebny na kompletną instalację (ok. 5h)

– 0,001% szansy** na przedostanie się wirusa z Twojego obecnego komputera do nowego przy tworzeniu pendriva instalacyjnego

 

Legalność tak zakupionego Windowsa

Sugestowo nie jest blogiem z poradami prawnymi, dlatego odpowiadając na to pytanie muszę powiedzieć, iż po prostu nie wiem.

Przesłanek za tym, że jest to legalne jest jednak sporo – aukcji na allegro tego typu jest mnóstwo, większość mówi, o tym, że zgodnie z wyrokiem trybunału sprawiedliwości UE odsprzedawanie oprogramowania jest legalne. Skoro Allegro nie kasuje tego typu aukcji, to nie mam powodu aby w to nie wierzyć, czy nie rekomendować takiego rozwiązania. Ponadto w przedstawionej aukcji dostaje się fakturę vat wraz z kluczem produktu.

To co mogę potwierdzić, to, że oprogramowanie jest oryginalne. Tzn. pobieramy Windowsa z oryginalnej strony Microsoft. Na 100% nie ma tam dodanych wirusów – tak jak bardzo często się zdarza, jeśli pobierzesz windows z torrentów ????

 

*Sposób na zaoszczędzenie to kupno komputera bez systemu a następnie instalujesz Windows 10 samodzielnie wg. poniższej instrukcji. Różnica cen pomiędzy laptopem z i bez Windows to ok. 300 zł. Licencję kupisz za ok. 70 zł, więc oszczędzasz ok. 230 zł 🙂

**trudno dokładnie policzyć to prawdopodobieństwo 😉

2 odpowiedzi na “Jak zaoszczędzić 230 zł przy zakupie komputera/laptopa? – Instalacja Windows 10 Krok po kroku”

 1. eich pisze:

  Na aukcji sprzedawany jest klucz w wersji OEM. Takiego klucza nie można użyć ponownie na innym komputerze (https://www.morele.net/wiadomosc/oem-a-box-czym-sie-roznia-licencje-windows-jaka-wybrac/2063/) Kupno i aktywacja takiego klucza łamie licencję OEM a więc jest to piracki Windows z wszystkimi negatywnymi tego faktu skutkami.

  • Sugestowo pisze:

   To, że klucz jest OEM wcale nie oznacza, że nie można go użyć gdzie indziej – przynajmniej tak rozumiem wyrok ETS.

   Jeżeli chodzi o legalność takiego systemu trudno mi się wypowiedzieć.

   To co wiem, to to, że jest to oficjalny sposób instalacji Windows – plik instalacyjny pobierany jest ze strony Microsoft i nie zawiera w sobie wirusów 🙂

   Pozdrawiam,
   sugestowo.pl

   Edycja:
   Bardzo dziękuję za Twój komentarz. Zaktualizowałem wpis stwierdzając, dopisując, iż nie mam 100% pewności co do legalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *