grill-balkonowy

Grillowanie na balkonie – czyli jaki grill elektryczny kupić?

Kilka dni temu na facebookowym profilu Sugestowo padło zapytanie jaki grill elektryczny poleciłbym, tak aby używać go na balkonie. Bardzo dobre pytanie!

Zgodnie z ideą Sugestowo poniżej znajdzie konkretny model w konkretnym sklepie. Tak abyś nie musił/a szukać i tracić czasu 🙂

 

Grillowanie na balkonie tradycyjnie z węglem zazwyczaj jest zabronione. Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem jest grill elektryczny.

 

Jaki model grilla elektrycznego wybrać na balkon?

Grill elektryczny powinien być łatwy w obsłudze i myciu. Posiadać termostat, szybko się nagrzewać i po prostu działać. Wszystkie te cechy spełnia Severin PG 8523 za niecałe 200 zł!

Jest to na prawdę świetny model. Jeśli miałbym na siłę poszukać wad to są nimi:

  • Brak zamykanej pokrywy. W związku z tym dużo ciepła ucieka w powietrze. Kalkulując jednak koszty, grille zamykane, które będą na nóżkach są znacznie droższe. Grillowanie 2h z polecanym modelem zapłacisz ok. 3 zł (licząc koszt kWh jako 0,60 zł). Dlatego nie opłaca się dopłacać.
  • Spore odstępy pomiędzy żeberkami tacki. Może to powodować zapadanie się mięska między żeberka, tak że niektóre części zetkną się z grzałką (może powodować to np. dymienie i spalenie się tego kawałka). Rozwiązanie jest proste – zewrzeć mięso szpatułkami do szaszłyków.
  • Niezbyt długi przewód (zapewne będziesz potrzebować przedłużacza z uziemieniem)

Grill-Elektryczny-Severin-PG-8523-Sugestowo

Gdzie kupić model Severin PG 8523?

Oczywiście tam gdzie jest pewnie i tanio. Obecnie grill ten można dostać już za 199,99 zł w sieci RTV euro AGD. Poniższe logo sklepu kieruje wprost do strony produktu.

rtv-euro-agd-sugestowo

Jak obniżyć cenę zakupu?

Obecnie w sklepie RTV euro AGD jest oferta promocyjna – 20 rat 0%, z czego należy spłacić tylko 19 rat. Obniża to cenę o 5% i rozkłada na raty ;). Promocja ważna jest do 27 kwietnia, czyli jeszcze kilka dni, licząc od czasu pisania artykułu 😉

 

Czy (balkonowy) grill elektryczny to dobry pomysł?

Artykuł został napisany na prośbę użytkownika Sugestowo.pl – zakładam, iż będzie z niego często korzystał. Natomiast czy Tobie taki sprzęt jest potrzebny? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sam/a. Przedstawiony model może być używany jedynie na zewnątrz. Nie można go używać np.  w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *