Dysk-Zewnetrzny-Maxtor-Seagate-M3-Sugestowo

Dobry (i tani) dysk zewnętrzny

Wybór dysku zewnętrznego wydaje się dość prosty – potrzebuje spełniać dosłownie kilka cech aby być wartym zakupu.

 

Jakie cechy powinien spełniać dobry dysk zewnętrzny?

 • Niedrogi – po co przepłacać
 • Wiadomego pochodzenia – firmy „krzak” odpadają
 • Szybki (USB 3.0 to dzisiaj must-have)
 • Mieć sensowną pojemność (1 TB to najbardziej opłacalna opcja)
 • Działać (znacznie) dłużej niż przewiduje gwarancja

 

Sugestowo poleca dysk firmy Maxtor (tak na prawdę Seagate) 1TB M3 USB 3.0. Kosztuje 199 zł w sklepie Ole Ole

oleole-logo-sugestowo

Oferta jest tak dobra, że aż zastanawiająca. Kupując warto upewnić się u sprzedawcy, że sprzęt nie pochodzi ze zwrotu dokonanego przez poprzedniego kupującego.

Edycja (31.01.2017) – OleOle zmieniło cenę na 239,99 zł. Jest jednak MediaMarkt który ma obecnie ten dysk wciąż w cenie 199 zł. Wciąż jest to cena po prostu świetna, więc lepiej pospieszyć się z zakupem :).

MediaMarkt-logo-Sugestowo

Czy dysk zewnętrzny może służyć jako „Smart TV”?

Po podłączeniu dysku do telewizora powinieneś mieć możliwość wybierać pilotem film, który chcesz obejrzeć. Czy zadziała zależy od TV. Główną przeszkodą może być … zasilanie. Powyżej przedstawiony model ma zasilanie wprost z USB. W zdecydowanej większości przypadków TV dostarczy wystarczającą moc z gniazda USB i wszystko będzie działać, choć nie zawsze. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie poinformować sprzedawcę przy kupnie, że jeśli nie zadziała to będzie się zwracać zgodnie z możliwościami prawnymi w Polsce, o których we wpisie – jak zwrócić nieudany prezent.

 

Czy takie rozwiązanie jest sensowne? Sugestowo nie rekomenduje takiej opcji. Sprawdź inne możliwości zastąpienia Smart TV.

 

 

Czy jest inne rozwiązanie na sporo danych?

Google-Drive-Sugestowo

Skoro chcesz kupić dysk zewnętrzny to jasne, że wiesz do czego go potrzebujesz – prawdopodobnie do zarchiwizowania zdjęć/filmów/seriali czy innych plików. Jeśli jednak ilość tych danych jest < 15 GB to tak na prawdę lepszym wyjściem będzie … Dysk Google. Wystarczy, że masz konto Google/Gmail. Jest to rozwiązanie bezpłatne :). Ma jednak kilka wad:

 • Google ma dostęp do Twoich plików
 • Jesteś uzależniony od dostępu do internetu aby mieć dostęp do swoich plików
 • Przesłanie kilku GB danych zajmie trochę czasu, szczególnie jeśli masz wolny internet

 

Kupiłem dysk i działa zbyt wolno!

Jeśli kupiłeś powyższy dysk i działa on zbyt wolno to sprawdź, czy podłączasz go do portu USB 3.0 Poniżej na zdjęciu jak wygląda taki port, najłatwiej rozpoznać go po kolorze – jest niebieski. Standard 3.0 jest na prawdę szybki. Kopiowanie filmu 1 GB powinno zajmować ok. 15 sec.

USB-3-0-Sugestowo

Jedna odpowiedź do “Dobry (i tani) dysk zewnętrzny”

 1. Karola pisze:

  zasugerowałam się opinią z sugestowo.pl i kupiłam właśnie ten dysk. Potrzebowałam go do sporadycznego przenoszenia plików – zdecydowanie spełnia moje oczekiwania! Przetestowany i godny polecenia. Świetna sugestia z sugestowo.pl! Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *