Najlepszy-Ultrabook-do-4000-zl

Ultrabook z prawdziwego zdarzenia

Ostatni wpis o mobilnym laptopie Cię nie przekonał?

Koniecznie potrzebujesz coś lżejszego, cieńszego i jeszcze bardziej mobilnego?

Świetnie! Choć niestety taka przyjemność kosztuje.

 

Świetny ultrabook

Rekomendowanym wyborem jest Acer Swift 5. Jest to 14 calowy laptop ważący 1,36 kg o bardzo dobrych podzespołach. A co wg. mnie istotne posiada on pełne gniazdo HDMI – nie potrzeba przejściówek do np. podłączenie telewizora ;).

acer-swift-5-sugestowo

Kosztuje on dość spore pieniądze – 4099 zł.

x-kom-logo-sugestowo

Jednak patrząc na wymiary i wagę jestem pod wrażeniem. Laptop waży 1,36 kg mając 14-calowy wyświetlacz! Taki wyświetlacz to spora zaleta – mimo wszystko łatwiej pracować niż na 13,3″. Dlatego jest on rekomendowany przez Sugestowo jako najdroższy mobilny laptop jaki jest sens obecnie kupować.

Cechą tego modelu (choć sporo osób może uznać to za wadę) jest błyszcząca matryca, jeśli planujesz używać laptopa na plaży, czy generalnie w jasnym słońcu to niestety ten model nie sprawdzi się.

 

Chcę coś lżejszego i mniejszego!

Inną możliwością jest Lenovo IdeaPad 710s, który ma 13,3″ i waży 1,16 kg. Główną wadą tego laptopa w porównaniu do Acera jest brak pełnego HDMI. Przy chęci podłączenia np. telewizora konieczna będzie przejściówka. Nie jest to zazwyczaj problem. Jednak skoro laptop jest mobilny to czemu masz ze sobą nosić przejściówki?

 

Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu Lenovo 710S to wybór zależy od … koloru. Obecnie dostępny jest na rynku złoty (3649 zł) z procesorem jeszcze lepszym niż w Acerze, lub srebrny (3499 zł) ciut wolniejszy niż Acer. Niezależnie od wersji najkorzystniej jest kupić laptopa na Allegro (kliknięcie na model skieruje na aukcję).

 

ultrabook-lenovo-ideapad-710s-zloty-sugestowo ultrabook-lenovo-ideapad-710s-srebrny-sugestowo

 

Obydwie wersje są zdecydowanie wystarczające pod względem szybkości do codziennej pracy i multimediów.

 

Czy 4099 zł to nie za dużo za ultrabook?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli potrzebujesz zwykłego mobilnego laptopa spokojnie wystarczy Ci model do 2500 zł.  O ile noszenie 3kg torby nie stanowi problemu, to do domowych zastosowań wystarczy notebook za 2000 zł. Ostatecznie jeśli nie zależy Ci na mobilności lecz na szybkości działania w codziennej pracy wybierz biznesowy model z procesorem jak w Acerze.

 

Natomiast jeśli wiesz, że potrzebujesz czegoś super mobilnego to ceny 3500 zł wzwyż są obecnie normalne.

 

Podsumowanie:

Super lekki laptop 13,3″? Wybierz Lenovo 710S złoty lub srebrny (złoty jest szybszy).

Chciałbyś laptopa większego niż 13,3″ a jeszcze lepiej jakby miał standardowe wyjście HDMI? W takim wypadku wybierz Acer Swift 5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.