image-sugestowo

Jak dokonać wyboru sprzętu?

Jeśli zastanawia Cię w jaki sposób wybieram telefony/laptopy czy inny sprzęt elektroniczny to w niniejszym wpisie znajdziesz kilka wskazówek.

 

Jak dokonać dobrego wyboru, czyli co tu wybrać??

W przypadku wpisów stricte o elektronice podstawą jest specyfikacja techniczna. Natomiast nie jest to jedyny wyznacznik poza tym liczą się między innymi:

  • recenzje – często dokonywane przez zagraniczne serwisy pozwalają szybko zweryfikować czy dane urządzenie jest warte swojej ceny
  • opinie – niekiedy mały szczegół jak np. słaby dźwięk o którym nie będzie w specyfikacji może przeważyć, że nie warto czegoś wybrać
  • dostępność – bardzo często sprzęt który pojawił się rok, dwa temu wciąż jest dobry i powinien już stanieć, ale po prostu nie jest dostępny w żadnym wiarygodnym sklepie. W takim wypadku nie jest rekomendowany.

 

 

Czy wybór jest prosty?

jak-dokonac-wyboru-sugestowo

Zdecydowanie nie! W większości przypadków bardzo trudno wybrać ten 1 model, który jest po prostu najlepszy i spełni oczekiwania. I właśnie dlatego powstało Sugestowo – abyś nie musiał/a tego robić!

Czy Sugestowo wybiera naprawdę najlepszy sprzęt?

 

Krótka odpowiedź to:

Jestem przekonany, że tak.

 

Natomiast rozwijając – jeśli osobiście poszukujesz jakiegoś sprzętu, to czy na pewno przeczytasz kilka recenzji z zagranicznych portali? Czy przeczytasz opinie w sklepach internetowych? Czy sprawdzisz szczegóły np. porównasz karty graficzne między sobą pod względem szybkości a nie oprzesz się na informacji od sprzedawcy, że „można na nim grać we wszystkie gry!”. A może podejmiesz decyzje na podstawie gazetki promocyjnej?

 

Nie twierdzę, iż będzie to zły wybór! Jednak prawdopodobnie za te pieniądze można kupić coś lepszego :).

 

Potwierdzeniem dla mnie tego, iż dokonywany wybór jest najlepszy są wzrosty cen rekomendowanego sprzętu. Sugestowo.pl dopiero startuje, w związku z czym wpis nie może być przyczyną zwiększenia ceny. Prawdopodobną przyczyną jest to, że sprzęt był po prostu „za dobry” jak na taką cenę i sprzedawca liczy, że nawet jeśli podniesie cenę to wciąż znajdą się chętni do zakupu. Wzrostu cen polecanego sprzętu było co najmniej kilka:

 

 

Uff, dzisiejszy wpis z wieloma znakami zapytania, mam nadzieję, że też z wieloma odpowiedziami. Dodatkowo jeśli kiedykolwiek nie zgadzasz się z wyborem Sugestowo koniecznie daj znać  w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *