iphone_5s_colors-smartfon-do-5-cali-sugestowo

Niewielki smartfon do 5 cali

Cześć!

 

Jeśli szukasz smartfona poniżej 5 cali to na początku Cię zmartwię, takich telefonów jest obecnie bardzo mało :(. Dlatego patrząc na ich ceny i specyfikację (która przekłada się na szybkość działania, jakość zdjęć itd.) dochodzę do wniosku, że są po prostu pod tym względem nieopłacalne. Natomiast rozumiem, iż 5″ to dużo i dla wielu osób po prostu niewygodnie jest używanie tak dużego telefonu, dlatego mimo to chcą wybrać taki model.

 

Jeśli naprawdę potrzebujesz bardzo małego telefonu to wybór jest „tylko jeden”. Jest nim iPhone 5s. Smartfon Appla ma 4 cale – naprawdę bardzo kompaktowe urządzenie patrząc na dzisiejsze „standardy” ;).

Uprzedzając pytanie, które może paść w komentarzu – wiem, iż produkty Apple mają „zawyżoną” cenę, jednak obecnie z małych telefonów trudno znaleźć coś przyzwoitego. Ponadto od premiery tego modelu minęło już trochę czasu i zdążył sporo stanieć :). iPhone 5s to po prostu bardzo dobry telefon – działa bardzo szybko, robi piękne zdjęcia. Czego więcej potrzeba? 🙂

iphone-5s-sugestowo

Model 16GB kosztuje obecnie 1299 zł.

Jest kilka sklepów które oferują taką cenę np. poniższe:

mediaexpert-sugestowo

electro-logo-sugestowo

 

Telefon z Androidem poniżej 5 cali?

Koniecznie szukasz czegoś z Androidem? Jeśli tak to poniżej 2 kolejne sugestie ;).

 

Samsung Galaxy A3 2016

samsung_galaxy_a3_2016-sugestowo

 

Samsung Galaxy A3 2016 – telefon OK, powiedzmy średnia półka obecnie. Będzie działał ciut wolniej niż polecany smartfon do 700 zł, ale na codzień spokojnie wystarczy :). Cena na dziś – 939 zł.

mediaexpert-sugestowo

Sony Xperia Z3 Compact

 

Xperia Z3 Compact – telefon do niedawna flagowy zamknięty w 4,6 calach. Bardzo chciałbym go polecić jako rekomendowany model zamiast iPhona 5S, ale nie mogę ze względu na cenę i awaryjność. Osobiście posiadałem Sony Xperię Z3 Dual i niestety nie byłem w 100% zadowolony :(. Odklejanie się ekranu, pękająca szybka itp. przypadłości telefonu nie pozwalają jednoznacznie go rekomendować :(.

xperia-z3-compact-sugestowo

Jeśli ewentualne problemy z telefonem Cię nie zrażają (nie jest aż tak dużo negatywnych opinii!) to śmiało – Xperia Z3 Compact to bardzo dobry telefon, a jego czas pracy na baterii jest po prostu świetny! Obecnie kosztuje … 1599 zł, niestety sporo jak na flagowy model sprzed ok. 2  lat.

rtv-euro-agd-sugestowo

Podsumowanie

Mam nadzieję, że niniejszy wpis odpowiada na komentarz który pojawił się kilka dni temu przy wpisie nt. najlepszego smartfonu do 500 zł :). Odpowiedź brzmi – jest to bardzo bardzo trudne aby znaleźć dobry i tani smartfon poniżej 5 cali a propozycje Sugestowo przy takim założeniu są powyżej :). Jeśli potrzebujesz bardzo dobrego telefonu poniżej 5 cali to wybrałbym Apple iPhone 5S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.